استقرار

استقرار تیم یار

یکی از اصلی‌ترین عوامل موفقیت یک نرم‌افزار ERP در سازمان، پیاده‌سازی و استقرار صحیح متناسب با نیازهای آن سازمان است. اگرچه ساختار تیم‌یار بسیار کاربرپسند و هماهنگ طراحی شده است و به واسطه آموزش‌هایی که به مشتریان داده می‌شود، امکان پیاده‌سازی و استقرار نرم‌افزار برای ایشان میسر است؛ اما وجود یک تیم قوی و با تجربه، در کاهش هزینه‌ها، جلوگیری از اتلاف زمان و ارتقاء کیفیت پیاده‌سازی و استقرار نرم‌افزار متناسب با نیازها و ساختار سازمان بسیار با اهمیت می‌باشد.

تیم استقرار تیم‌یار، با سطح دانش و مهارت گسترده و اشراف بالا به نرم‌افزار و نیازهای مشتری، همواره بهترین راهکارها را به شرکت‌ها پیشنهاد داده و اجرا می‌کند.

 

مراحل استقرار ERP تیم‌یار به شرح زیر است:

2- پیاده‌سازی:

در این گام بر اساس چهارچوب‌ها و تحلیل‌هایی که از مرحله قبل به دست آمده است، تیم پروژه اقدام به پیاده‌سازی نرم‌افزار و پیکربندی سیستم‌ها، ورود اطلاعات و تعریف پارامترها بر اساس درخواست مشتری می‌نماید

1- تحلیل و طراحی پروژه:

گام اول، مربوط به شناخت مشتری و جمع‌آوری اطلاعات دقیق راجع به مشتری، صنعت و کسب‌وکار است. در این گام کارهای مقدماتی شروع پروژه، نظیر: ایجاد زیرساخت فناوری اطلاعات، نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار، تعیین افراد کلیدی پروژه، برگزاری جلسات شناخت و تحلیل و طراحی چهارچوب پروژه انجام می‌شود. اولویت پیاده‌سازی سیستم‌ها مشخص شده و نحوه انتقال و مهاجرت به تیم‌یار و نیز زمان‌بندی اجرای پروژه در این گام مشخص می‌شود.

4- تحویل:

در گام نهایی، کلیه عملیات مشتری در نرم‌افزار شبیه‌سازی شده و تنظیمات نهایی نرم‌افزار انجام می‌شود و از این پس مشتری توانایی استفاده عملیاتی از نرم‌افزار را پیدا می‌کند. ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی تیم‌یار، در این گام انجام می‌شود. از این به بعد، مشتری وارد فاز پشتیبانی می‌شود. تیم پشتیبانی تیم‌یار، آماده پاسخ‌گویی به سوالات کاربران در استفاده از نرم‌افزار و نیز حل مشکلات احتمالی ایشان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند.

3- ارزیابی:

در این گام پروژه بازبینی می‌شود و صحت موارد پیاده‌سازی شده با طرح‌ها و تحلیل‌های فاز اول مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. همچنین، تست‌های مربوط به یکپارچگی انجام شده و اشکالات احتمالی برطرف و اصلاح می‌شوند.

لازم به ذکر است که در تمامی این مراحل، واحد کنترل کیفی تیم‌یار، ناظر بر اجرای فرآیند بوده و در هر مرحله ضمن بررسی مستندات و گزارشات تحویلی استقرار، با برقراری تماس با مشتری، از پیاده‌سازی مطلوب نرم‌افزار اطمینان حاصل می‌نماید.

راه‌های ارتباط با واحد استقرار

تلفن در ساعات کاری: 32125225-026

استقرار